Palniki turystyczne

Sezon letni to okres górskich wędrówek, kilkudniowych wycieczek rowerowych i biwaków. Podczas takich eskapad bardzo ważne jest spożywanie pełnowartościowych, ciepłych posiłków. Trzeba pamiętać, że nie zawsze jest możliwość rozpalenia ogniska lub wstąpienia do jadłodajni. Z tego powodu warto zbierać ze sobą na tego typu wyprawy palniki turystyczne. Na rynku jest wiele palników turystycznych.

Na wędrówki, podczas których liczy się jak najmniejszy ciężar bagażu, warto zabierać ze sobą palniki alkoholowe. Są bardzo lekkie, a dzięki nim będzie można szybko podgrzać posiłek lub zagotować wodę. Ich dużą zaletą jest także niska cena. Jeśli wybieramy się na dłuższe biwakowanie, możemy zdecydować się na palniki z kartuszem gazowym. Trzeba jednak zwracać uwagę, aby kartusz pasował do palnika.

http://www.hotelwrzesnia.pl/

Niektóre planiki przykręca się do kartusza, a inne mają zatrzaskowy klips. Najbardziej niepraktyczne są takie, których nie da się odkręcić. Sprawia to potem trudności przy pakowaniu. Wybierając palniki, warto zwracać uwagę na jego moc. Od tego będzie zależało jak duży będzie zakres regulacji płomienia.

Będzie miało to również znaczący wpływ na czas przygotowania posiłku, dlatego warto zwracać uwagę lub prosić sprzedawców o dodatkowe informacje, na temat czasu przygotowania 1 litra wody oraz ilości zużytego do tego gazu. Warto również zadbać o pokrowiec do palnika. Niektórzy producenci sprzedają je w zestawie z palnikami, jednakże nie zawsze tak jest. Ma to bardzo duże znaczenie przy transporcie..

http://www.abcgps.pl/Romer-k964-0-3-default.html www.surwiwal.com.pl